Master Vietnam - Prémiový divoký černý čaj - Red Shan - 50g

Kód: 360/NOV
189 Kč
Skladem
Varianta

Nechte se okouzlit vůní dřeva a jemných květů. Chutí připomíná vanilku a kakaové slupky. Skvěle se hodí k dezertům. I přesto že se jedná o druh černého čaje, je velmi jemný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PRÉMIOVÝ DIVOKÝ ČERNÝ ČAJ Z HA GIANG | RED SHAN TEA

 

Vietnam se řadí k jednomu z nejstarších producentů čajů na světě, což potvrzuje i fakt, že se považuje za jednu z kolébek čajové kultury. Nejznámější oblasti pro pěstování čajových rostlin se nacházejí na severu Vietnamu. 

Pochází z divokých čajovníků starých i 200 let, nacházejících se na severu vietnamských hor ve výšce 1000 m.n.m., z oblasti Ha Giang, která hraničí s čínskou provincií Yunnan. Tento polofermentovaný černý čaj je charakteristický načervenalou barvou a vůní dřeva a jemných květů. Chutí připomíná vanilku a kakaové slupky.

Čajové lístky jsou zralé od začátku března do půlky května a od září po listopad. Jelikož jsou nejlepší klimatické podmínky: malé deště a mračné večery. Výběr čajových listů a udržení složek vyžaduje bezchybnou techniku a opatrnou  dopravu při velkých vzdálenostech v nepříznivých horských oblastech.

 

 

Proces výroby: Brzo ráno při chladném počasí, když neprší, sběrači šplhají na vysoké starobylé čajovníky a sklízí listy starší než jeden den od posledního deště. Proces zpracování je poměrně náročný a zahrnuje zavadnutí, předsušení na slunci, pražení, dvojité rolování, oxidaci a trojí sušení. 

Doporučený návod k přípravě:  1 čajová lžička cca na 1,5 -2dl, zalijeme vroucí vodou o teplotě 100°C, doba vyluhování je minuta pro první výluh,(přikrytý šálek), poté přeceďte. Možné opakované výluhy, které jsou zapotřebí louhovat vždy o trochu déle. Nejlepší chuti se dostává při 8 - 10 výluhu! Čaj skladovat v suchu a chladu.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Čaje
Záruka: Dle datumu spotřeby
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz