Vaším nákupem podporujete vietnamské lokální farmáře a pomáháte Česko-vietnamskému vzdělávacímu institutu vybudovat Českou školu ve Vietnamu. 

ZELENÝ RODINNÝ THAI NGUYEN ČAJ

Ručně sbírané a vybírané čajové lístky z naší rodinné farmy ve Vietnamu.

 

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 264
119 Kč
ZELENÝ RODINNÝ THAI NGUYEN ČAJ

ZELENÝ RODINNÝ ČAJ Z PROVINCIE THAI NGUYEN | GREEN THAI NGUYEN TEA

Vietnam se řadí k jednomu z nejstarších producentů čajů na světě, což potvrzuje i fakt, že se považuje za jednu z kolébek čajové kultury. Nejznámější oblasti pro pěstování čajových rostlin se nacházejí na severu Vietnamu. 

 

Pochází z provincie Thái Nguyen, přesněji z vesnice Tán Cuong na severu země. Díky své poloze je pěstován v sopečných oblastech a obsahuje poměrně vysoké procento vitamínu C. Čaj je charakteristický kvalitním, stejnoměrně svinutým a stříbřitě zeleným listem. V nálevu se projevuje nasládlou travnatostí, lehkou a příjemně natrpklou chutí. V porovnání s ostatními zelenými čaji má vyšší obsah teinu a velkou aromatičnost. 

Proces výroby: Sklízí se a zpracovává tradičním způsobem. Ručně sbíraný čaj na rodinné farmě a sušený na slunci. Ty nejlepší čajové lístky na plantáži jsou vybírány zvlášť pro náš rodinný čaj.

Doporučený návod k přípravě:  Na 150 ml výluhu použijte 3-5 g čaje (cca 10 g čaje na 1 l vody), nezalévat vroucí vodou, vodu necháme “odpočinout” ideálně na 90 °C, louhujeme 2 minuty. Možné opakované výluhy. Čaj skladujte v suchu a chladu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SYPANÉ ČAJE
GRAMÁŽ: 50 g