Vaším nákupem podporujete vietnamské lokální farmáře a pomáháte Česko-vietnamskému vzdělávacímu institutu vybudovat Českou školu ve Vietnamu. 

Master Vietnam - Prémiový černý čaj "Red shan" - 50g

Značka: Master Vietnam

Prémiový výběrový kvalitní černý čaj ze severních vietnamských hor, silné chuti s nižším obsahem kofeinu. 

 

Dostupnost Momentálně nedostupné (>5 ks)
Kód: 261
149 Kč
Master Vietnam - Prémiový černý čaj "Red shan" - 50g
Značka: Master Vietnam
Master Vietnam - Prémiový černý čaj "Red shan" - 50g
Tip

PRÉMIOVÝ POLOFERMENTOVANÝ ČERNÝ ČAJ Z HA GIANG | RED SHAN TEA

Vietnam se řadí k jednomu z nejstarších producentů čajů na světě, což potvrzuje i fakt, že se považuje za jednu z kolébek čajové kultury. Nejznámější oblasti pro pěstování čajových rostlin se nacházejí na severu Vietnamu. 

Red shan pochází z divokých čajovníků nacházejících se na severu vietnamských hor ve výšce 1000 m. n. m. v oblasti Ha Giang, která hraničí s čínskou provincií Yunnan. Tento polofermentovaný černý čaj je charakteristický načervenalou barvou, vůní dřeva a jemných květů. Chutí připomíná vanilku a kakaové slupky.

Proces výroby: Brzo ráno při chladném počasí, když neprší, sběrači šplhají na vysoké starobylé čajovníky a sklízí listy starší než jeden den od posledního deště. Proces zpracování je poměrně náročný a zahrnuje zavadnutí, předsušení na slunci, pražení, dvojité rolování, oxidaci a trojí sušení. 

Doporučený návod k přípravě:  1 čajová lžička na cca 1,5-2 dcl čaje, zalijeme vroucí vodou o teplotě 100 °C, doba vyluhování je 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte. Možné opakované výluhy. Čaj skladujte v suchu a chladu.

 

Zakoupením tohoto produktu přispíváte na Česko - Vietnamský vzdělávací institut, který má jako hlavní cíl postavit školu v severním Vietnamu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PRODUKTY MASTER VIETNAM
Záruka: Dle datumu spotřeby
GRAMÁŽ: 50 g